Başvuru

2018 - 2019 Bahar Dönemi Başvuru Tarihleri:

Son Başvuru Tarihi: 16 Ocak 2019
Mülakat Tarihi: 21 Ocak 2019
Mülakat Yeri: santralistanbul Kampüsü, Seyfi Arkan Hukuk Binası
Mülakat saatleri duyurulacaktır.


Başvuru Koşulları:
* Sadece hukuk fakültesi mezunu öğrenciler başvurabilir.

Bilişim ve Teknoloji Hukuku Online Başvuru Formları
Online Başvuru (Tezli)
Online Başvuru (Tezsiz)


Gerekli Dokümanlar::


Burslar:

Üniversitemiz, programa kabul edilen ve ekonomik açıdan ihtiyaç içinde bulunan ve/veya başarılı öğrencilere burs sağlamaktadır.


Karşılıksız burs: Burs olarak verilen miktar toplam ücret üzerinden düşürülür. Kural olarak bir geri ödemesi yoktur. Ancak, bursu alan öğrencilerin aldıkları burs oranına göre belirlenecek çalışma süresinde Üniversite faaliyetlerinde görev alarak, Üniversite çalışmalarına katkıda bulunmaları ve derslerde başarılı olmaları gerekmektedir. Karşılıksız burs alan öğrencinin başarısız olması halinde, tekrarlamak zorunda olduğu her ders için kendisine verilen karşılıksız burs oranında ödeme yapması gerekir.
Burs verilmesinde dikkate alınan kriterler: Burslar ekonomik açıdan ihtiyaç duyan ve/veya başarılı olan öğrencilere verilir. Başarının ölçülmesinde adayın lisans not ortalaması, ALES puanı, yabancı dil bilgisi, ders dışı akademik, sosyal ve kültürel faaliyetleri, üniversite sonrasındaki iş tecrübesi ve mülakat sonucu dikkate alınmaktadır. Burs başvurusunda bulunan aday ne kadar yüksek oranda burs talep ederse, kendisinden o oranda başarılı olması beklenmektedir. Burslar her yıl başvuran adayların seviyeleri karşılaştırılarak belirlenmektedir. Ne ölçüde burs sağlanabileceğinin önceden belirlenmesi mümkün değildir.
Burs başvuruları, diğer başvuru evrakları ile birlikte Kabul Komitesi tarafından incelenir ve burs neticeleri başvuru sonuçları ile beraber duyurulur.

Burs başvurusu yapmak isteyenlerin aşağıda linki verilen burs başvuru formunu doldurarak son başvuru tarihine kadar diğer belgelerle birlikte Hukuk Yüksek Lisans İdari Asistanına teslim etmesi gerekmektedir.

Burs başvuru formu

Burslar hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Burs ve Destek Programları Yönergesi için tıklayınız.


2018-2019 Bahar Dönemi Başvuru Tarihleri:

Son Başvuru Tarihi: 16 Ocak 2019
Mülakat: 21 Ocak 2019
(Mülakat saat aralıkları mail olarak adaylara gönderilecektir.)

İletişim:
Melda Otara: melda.otara@bilgi.edu.tr / Tel: 0212 311 5101
Leyla Keser Berber: leyla.keser@bilgi.edu.tr


Programın Ücreti

Program ücretleri için tıklayınız.

Programa Başvuru

Online Başvuru (Tezli)

Online Başvuru (Projeli)