Başvuru

Başvuru Tarihleri:
Başvurular sadece Güz döneminde kabul edilmektedir. Başvuru tarihleri her yıl değişmekte olup, genellikle bahar döneminde açıklanmaktadır.


Başvuru Koşulları:
Bilişim ve Teknoloji Hukuku Online Başvuru Formları
Online Başvuru (Tezli)
Online Başvuru (Tezsiz)


Gerekli Dokümanlar:

Değerlendirme, başvuru esnasında talep edilen belgeler esas alınarak, mülakat çerçevesinde yapılacaktır. Öğrencinin hangi tür yüksek lisans programına (Tezli/Tezsiz) kabul edileceğine, Kabul Jürisi tarafından karar verilecektir.


Burslar:

Üniversitemiz, programa kabul edilen ve ekonomik açıdan ihtiyaç içinde bulunan ve/veya başarılı öğrencilere burs sağlamaktadır.
Karşılıksız burs: Burs olarak verilen miktar toplam ücret üzerinden düşürülür. Kural olarak bir geri ödemesi yoktur. Ancak, bursu alan öğrencilerin aldıkları burs oranına göre belirlenecek çalışma süresinde Üniversite faaliyetlerinde görev alarak, Üniversite çalışmalarına katkıda bulunmaları ve derslerde başarılı olmaları gerekmektedir. Karşılıksız burs alan öğrencinin başarısız olması halinde, tekrarlamak zorunda olduğu her ders için kendisine verilen karşılıksız burs oranında ödeme yapması gerekir.
Burs verilmesinde dikkate alınan kriterler: Burslar ekonomik açıdan ihtiyaç duyan ve/veya başarılı olan öğrencilere verilir. Başarının ölçülmesinde adayın lisans not ortalaması, ALES puanı, yabancı dil bilgisi, ders dışı akademik, sosyal ve kültürel faaliyetleri, üniversite sonrasındaki iş tecrübesi ve mülakat sonucu dikkate alınmaktadır. Burs başvurusunda bulunan aday ne kadar yüksek oranda burs talep ederse, kendisinden o oranda başarılı olması beklenmektedir. Burslar her yıl başvuran adayların seviyeleri karşılaştırılarak belirlenmektedir. Ne ölçüde burs sağlanabileceğinin önceden belirlenmesi mümkün değildir.
Burs başvuruları, diğer başvuru evrakları ile birlikte Kabul Komitesi tarafından incelenir ve burs neticeleri başvuru sonuçları ile beraber duyurulur.

Burs başvurusu yapmak isteyenlerin aşağıda linki verilen burs başvuru formunu doldurarak son başvuru tarihine kadar diğer belgelerle birlikte Hukuk Yüksek Lisans İdari Asistanına teslim etmesi gerekmektedir.

Burs başvuru formu


2017-2018 Güz Dönemi Başvuru Tarihleri:

Son Başvuru Tarihi: 11 Eylül 2017, Pazartesi
Mülakat: 14 Eylül 2017, Perşembe
(Mülakat saat aralıkları mail olarak adaylara gönderilecektir.)

İletişim:
Melda Otara melda.otara@bilgi.edu.tr / Tel: 0212 311 5101
Leyla Keser Berber: leyla.keser@gmail.com


Programın Ücreti

Program ücretleri için tıklayınız.

Programa Başvuru

Online Başvuru (Tezli)

Online Başvuru (Projeli)